تاریخچه آب بطری شده

اگر چه کشتی به بطری آب حمل و نقل و بخشی از اولین تمدن بشری بودند، آب ریختن مایعات در انگلستان با آب بتلنج برای اولین بار در چاه مقدس در 1622. آغاز شد  تقاضا برای آب بطری در بخش های بزرگ دامن زده شد توسط تجدید حیات در آبگرم رفتن و آب درمانی در میان اروپایی ها و مستعمره نشینان آمریکایی در 17th و 18th قرن. اولین آب تجاری توزیع در امریکا بطری شده بود و توسط آبگرم جکسون در بوستون در 1767. مصرف کنندگان اولیه از به فروش می رسد آب آبگرم بطری معتقد بود که آب در این چشمه های معدنی خواص درمانی و حمام کردن در و یا نوشیدن آب می تواند به درمان بسیاری از بیماری های مشترک کمک کند بود.

محبوبیت آب معدنی بطری شده به سرعت به یک بازار برای محصولات تقلید منجر شده است. آب گازدار توسعه یافته به عنوان وسیله ای برای تقریب جنب و جوش طبیعی آب بهار و بطری، و در سال 1809 جوزف هاوکینز اولین اختراع برای "تقلید" آب معدنی صادر شده است.  به عنوان نوآوری در فن آوری در قرن نوزدهم کاهش هزینه های ساخت شیشه و بهبود سرعت تولید برای ریختن مایعات، آب بطری قادر به در مقیاس بزرگتر تولید می شود بود و آشامیدنی در محبوبیت رشد. آب بطری توسط بسیاری به عنوان یک جایگزین امن تر به منابع آب شهری قرن 19th است که می تواند با پاتوژن مانند آلوده دیده می شد وبا و حصبه.  در اواسط قرن، یکی از محبوب ترین های بطری در امریکا، ساراتوگا اسپرینگز، شد در سال تولید بیش از 7 میلیون بطری آب.

در ایالات متحده، محبوبیت از آب بطری در اوایل قرن 20th، هنگامی که از ظهور کلر آب کاهش می یابد نگرانی عمومی در مورد بیماری های ناشی از آب در منابع آب شهری کاهش یافته است.  با این حال، محبوب در اروپا، که در آن گسترش باقی مانده به کافه ها و فروشگاه های مواد غذایی در نیمه دوم قرن. در سال 1977، پرییر راه اندازی یک کمپین موفق تبلیغات در ایالات متحده، منادی تولد دوباره در محبوبیت برای آب بطری.  امروزه، آب بطری دوم است محصولات غذایی و آشامیدنی تجاری محبوب در ایالات متحده با حدود نیمی از مصرف داخلی نوشیدنی به عنوان نرم.
آب و مواد شیمیایی

بسیاری از تحولات اوایل در زمینه شیمی را می توان به مطالعه آب معدنی طبیعی نسبت داده و تلاش برای آنها تکرار برای فروش تجاری. جوزف پریستلی، که اکسیژن در سال 1775 کشف، برای اولین بار سهم او در زمینه شیمی با حل دی اکسید کربن در آب، که او مدال Copley در 1773. اهدا شد ساخته شده او را در رفتن به کار با یعقوب Schweppes، بنیانگذار Schweppes در حال توسعه آب "هوادهی" برای فروش تجاری.
بطری های پلاستیکی PET
نوشتار اصلی: پلی اتیلن ترفتالات

در سال 1973، مهندس دوپونت ناتانیل شرکت Wyeth اختراع پلی اتیلن ترفتالات (PET) بطری، بطری های پلاستیکی برای اولین بار قادر به مقاومت در برابر فشار مایعات گازدار. شیشه ای امروز، PET پلاستیکی جایگزین شده است به عنوان ماده ارجح برای آب بطری تک خدمت ظروف به دلیل وزن سبک آن و مقاومت در برابر شکستن.
انواع
مقطر، آب خالص، در هنگ کنگ

برخی از انواع شایع تر از آب بطری عبارتند از:

    اب - این آب است که از یک سفره آب محدود است که شنود گذاشته شده است و در آن سطح آب می ایستد در برخی از ارتفاع بالای آبخوان سرچشمه است.
    حاوی فلوراید - این نوع از آب فلوراید اضافه دارد. این دسته شامل آب طبقه بندی به عنوان "برای نوزادان" یا "پرستاری."
    آبهای زیرزمینی - این نوع از آب است از یک منبع زیرزمینی است که تحت فشار برابر یا بیشتر از فشار جو.
    آب معدنی - آب از چشمه های معدنی که حاوی مواد معدنی مختلف، از جمله نمک و ترکیبات گوگرد است. آن را از یک منبع شنود گذاشته در یک یا چند حلقه چاه و یا بهار می آید، و سرچشمه از یک منبع آب زیرزمینی زمین شناسی و جسمی محافظت می شود. بدون مواد معدنی ممکن است به این آب اضافه شده است.
    آب خالص - این نوع از آب شده است توسط تقطیر، دیونیزه، اسمز معکوس، و یا دیگر فرایندهای مناسب تولید شده است. آب خالص نیز ممکن است به عنوان "آب معدنی" نامیده می شود.
    آب هلو - آب گازدار شامل همان مقدار دی اکسید کربن که آن را در ظهور از منبع بود. دی اکسید کربن ممکن است حذف شده و بعد از درمان دوباره پر.
    آب چشمه - این نوع از آب می آید از یک شکل زیرزمینی که از آن آب جریان به طور طبیعی به سطح زمین است.
    آب مقطر - این نوع از آب مورد نیاز عقیم سازی، برای مثال، کسانی که زیر "آزمایش نازایی" در ایالات متحده فارماکوپه مشخص شده است.
    آب چاه - چاه آب است که از یک سوراخ بهره برداری قرار گرفته، و غیره این سوراخ ممکن است بی حوصله، حفر، و یا در غیر این صورت ساخته شده در زمین [14]

فرم محصول

نوشیدنی شرکت بازاریابی بخش بازار آب بطری عنوان "PET خرده فروشی، خرده فروشی فله، خانه و دفتر تحویل، تلوان، درخشان داخلی و واردات"، اما به جز تعریف "آب طعم دار و افزایش یافته است."
تلوان ماشین آلات آب خالص
نوشیدن آب تلوان ماشین آلات بطری کمتر در پاتایا، تایلند. مشتریان ظروف خود

تعدادی از شهرستانها و شرکت در سراسر جهان ماشین آلات تلوان که آب تصفیه شده را به داخل محفظه خود مشتری توزیع است. چوب لباسی تمام فیلتر کردن آب محل است. در شمال امریکا، این دستگاه ها معمولا در خارج از سوپر مارکت ها واقع شده است.

از تمام شرکت های آب تلوان، یخچال آب بزرگترین است که تا بحال. از زمان آغاز آن در سال 1983، یخچال آب را تجربه کرده است رشد قابل توجهی در دادن به ماشین آلات و یک شبکه گسترده از حدود 17،000 تلوان ماشین آلات آب (سال 2010) در سراسر ایالات متحده و کانادا ایجاد کرده است.
خدمات آب بطری

این غیر معمول نیست کسب و کار و یا افراد برای برای عضویت در یک سرویس آب بطری. این خدمات ارائه آب هم ماهانه یا هفتگی، گاهی اوقات حتی در روز است. به طور سنتی، آب در بطری های شیشه ای (کوزه) به کولر برق در مناطق کسب و کار بدون لوله کشی فراهم شد. ظروف پلاستیکی ظروف شیشه جایگزین آن کرده اند، با این حال، ضسبنسرس در کسب و کار در حال حاضر ممکن در کنار شیپور خاموشی آب موجود و یا چشمه ایستاده است.
ذخیره سازی

آب بطری اغلب به عنوان بخشی از یک کیت اضطراری در مورد فاجعه طبیعی ذخیره می شود. آژانس فدرال مدیریت اضطراری (FEMA) می گوید: "امن ترین" و "قابل اطمینان ترین" منبع آب آشامیدنی است فروشگاه خرید آب بطری. معمولا، کارشناسان مدیریت بحران توصیه ذخیره سازی 1-US-گالن (3.8 L) آب در هر فرد، در هر روز به مدت حداقل سه روز است. [17] این مقدار در نظر گرفته شده عبارتند از آب برای نوشیدن و پخت و پز و همچنین آب برای شستن دست، شستن ظروف، و بهداشت شخصی. کارخانه ظروف آب را دارند، عمر مفید نامحدود، تا زمانی که آنها باز نشده و سالم باقی مانده است. فروش بر اساس تاریخ است به طور داوطلبانه و به صورت جداگانه توسط تولید کنندگان را به نشان می دهد که طول زمانی که آنها باور دارند که آب طعم و بوی تازه، به جای برای نشان دادن هر موضوع آلودگی و یا ایمنی مواد غذایی.
مقررات

رگولاتور ممکن است استاندارد برای شناسایی نوع آب بطری را تحمیل کنند.
سازمان غذا و داروعنوان یک محصول بسته بندی مواد غذایی تنظیم می شود. [19 طبق قانون، مقررات FDA برای آب بطری باید حداقل به عنوان دقیق به عنوان استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست برای آب شیر است.  و در برخی موارد مانند سرب، باکتری کلی فرم و اشرشیا کلی، مقررات آب بطری قابل ملاحظه ای دقیق تر از قوانین EPA برای ایمنی شیر آب.
سازمان غذا و دارو ایجاد کرده است "استاندارد هویت» برای محصولات آب بطری در ایالات متحده به فروش می رسد برای یک محصول در نظر گرفته شود "آب بطری"، آن را می تواند شامل شیرین کننده و یا مواد افزودنی شیمیایی (به غیر از طعم، عصاره یا اسانس) نیست و باید بدون کالری می شود و شکر. اگر طعم، عصاره ها و اسانس-مشتق شده از ادویه یا میوه به آب اضافه شده، این اضافات باید کمتر از 1٪ وزن محصول نهایی را تشکیل می دهند. FDA در کد از مقررات فدرال محدودیت برای مقدار فلوراید است که می تواند به آب افزوده ایجاد می کند. آب معدنی شامل حداقل 250 قسمت در میلیون کل مواد جامد محلول (TDS). "آب خالص" در ایالات متحده فارماکوپه تعریف شده است.
استاندارد مواد غذایی استرالیا نیوزیلند

استاندارد مواد غذایی کد استاندارد مواد غذایی استرالیا نیوزیلند فلوراید در آب بطری را محدود به بین 0.6 و 1.0 میلی گرم در لیتر، و نیاز به هر گونه علاوه بر بر روی برچسب محصول مشخص شود.
بازار
همچنین ببینید: فهرست از مارک های آب بطری
فروش جهانی

فروش آب بطری جهانی بیش از چند دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است، رسیدن به یک ارزیابی از حدود 60 میلیارد $ و حجم بیش از 115000000 متر مکعب (3.0 × 1010 گهل US) در سال 2006.  فروش در ایالات متحده رسیده حدود 30 میلیارد بطری آب در سال 2008، یک افت اندک از سطوح سال 2007

میزان مصرف بیش از سال های 1990 و 2005. بین چهار برابر آب بهار و آب تمیز در حال حاضر فروشندگان پیشرو جهانی. با یک تخمین، حدود 50 میلیارد بطری آب در هر سال در ایالات متحده و حدود 200 میلیارد بطری در سطح جهان مصرف می شود.
استرالیا

موسسه آب بطری استرالیا عضو منطقه ای شورای بین المللی انجمن بطری آب است. صنعت آب بطری در استرالیا به ارزش حدود 400 میلیون $ در هر سال، [27] است

یک رستوران مجلل در سیدنی فروش آب معدنی را متوقف کرده است و با استفاده از یک ماشین هزینه 5000 A $ برای فیلتر کردن، لرز و آب کربنات به آب با کیفیت است. [28]
اتحادیه اروپا

2009/54 / EC [29] معاملات با بازاریابی و بهره برداری از آب معدنی طبیعی در اتحادیه اروپا است. دو نوع اصلی از آب بطری رسمیت شناخته شده است آب معدنی و آب چشمه.

به طور کلی، "آب معدنی" آب های زیرزمینی است که از زمین پدید آمده است و بیش از سنگ جریان است. درمان آب معدنی به حذف عناصر ناپایدار مانند ترکیبات آهن و گوگرد محدود شده است. درمان برای چنین مواد معدنی ممکن است تنها به تصفیه و یا ظرف با اکسیژن را گسترش دهد. دی اکسید کربن آزاد ممکن است تنها توسط روش های فیزیکی حذف و مقررات برای معرفی (یا دوباره) از CO2 به شدت تعریف شده است. مواد ضد عفونی کننده آب معدنی طبیعی به طور کامل منع شده است، علاوه بر این از هر عنصر است که به احتمال زیاد تغییر شمارش باکتریایی است. اگر آب معدنی طبیعی جوشان است، باید آن را بر این اساس برچسب، بسته به منشاء دی اکسید کربن: آب معدنی طبیعی به طور طبیعی گازدار (بدون معرفی CO2)؛ آب معدنی طبیعی با گاز از بهار (مجدد CO2) غنی شده؛ گازدار آب معدنی طبیعی (CO2 زیر دستورالعمل های دقیق اضافه شده).

دستورالعمل 2001/83 / EC [30] معاملات با آب بطری است که به عنوان یک "محصول دارویی" است و در نتیجه از دامنه تنظیم دیگر حذف شدند.
هندوستان

صنعت آب بطری در هند شاهد شکوفایی در اواخر 1990s به زودی پس از Bisleri آب آشامیدنی سقفی آن در کشور راه اندازی شد. این رشد قابل توجهی توسط افزایش در تبلیغات بازیکنان صنعت که "آب بطری خالص و سالم بود" دامن زده شد.

کل بازار 60 میلیارد ₹ (US $ 900 میلیون) در سال 2013، که پنج بازیکن برتر (Bisleri، پپسی، کوکاکولا، Dhariwal و Parle) به حساب برای 67٪ از سهم بازار ارزش شد. این بازار انتظار می رود به سرعت رشد سالانه 22 درصد، برای رسیدن به 160 میلیارد ₹ (2.4 میلیارد US $) در سال 2018. [31]
لبنان

آب منابع طبیعی رئیس لبنان که در آن سنگ آهک شکسته متخلخل از کوه ها، هر دو کوه لبنان و ضد لبنان محدوده، ایجاد یک آبخوان بسیار عالی است که بیش از بهار و اوایل تابستان از برف ذوب پر است.لبنان جایگاهی در منطقه تا آنجا که به میزان بارش کشور را دریافت و منابع آب در دسترس که در آن چشمه جوشنده است، با توجه به بسیار "سنگ زمین شناسی شکسته"، و که در آن جریان مقدار به طول 730 کیلومتر است.  لبنان است یکی از سریع ترین نرخ رشد مصرف سرانه آب بطری. [34]

لبنان دارای هفت علامت های تجاری اصلی آب معدنی بطری برای مصرف محلی و برای صادرات به کشورهای گرسنه آب در شبه جزیره عربستان و خلیج فارسی: [35] ALMAHA، الارض آب، حاشیه آب معدنی طبیعی، سبیل، Sannine، Sohat و Tannourine.
نیوزلند

بطری اب در نیوزیلند توسط غذا استانداردهای استرالیا نیوزیلند تنظیم و باید با قانون غذا 1981. مطابق از ژوئیه 2009 فلوراید اجازه داده شد به حضور در آب بطری به عنوان یک افزودنی یا به عنوان یک مواد معدنی اتفاق می افتد طبیعی است.
پاکستان

با توجه به آب آلوده بودن گسترده، در اواسط 1980s خانواده های شهری شروع به نصب به واحد تصفیه در خانه. این بعد از آن به شرکت های ارائه خدمات تحویل مواد معدنی آب در خانه توسعه یافته است. استفاده از این 1-US-گالن (3.8 L) بطری های است که می تواند به یک تلگراف متصل است که هنوز هم گسترده شده است.

آب بطری شده توسط یکی از بزرگترین مبارزات بازاریابی در تاریخ پاکستان انجام شده توسط نستله معروف ساخته شده است. در نهایت، بطری دیگر از جمله ده ها تن از محلی، کوکا کولا، پپسی، طبیعت، Vey از، نوا آب خالص لارکانه، مینا آب، آب بزرگ اسلام آباد، شبنم قطره،  و دیگر مارک های وارداتی مانند اویان شروع بازاریابی در کشور .
ایالات متحده
نوشتار اصلی: آب بطری در ایالات متحده

ایالات متحده بزرگترین بازار مصرف برای آب بطری در جهان، به دنبال مکزیک، چین، و برزیل است. در سال 2008، ایالات متحده فروش آب بطری در صدر 8.6 میلیارد گالن ایالات متحده (33،000،000 m3) برای 28.9 درصد از محصولات غذایی و آشامیدنی مایع آمریکا بازار، بیش از فروش از تمام نوشیدنی ها دیگر به جز نوشابه های گازدار، آنها توسط آب میوه، نوشیدنی های ورزشی و دنبال شده است. [15] آمریکایی 21 گالن ایالات متحده (79 L) آب بطری سرانه در هر سال می نوشند.

در ایالات متحده، آب معدنی و آب توسط سازمان های مختلف فدرال تنظیم شده است: سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) آب بطری تنظیم و سازمان حفاظت محیط زیست (EPA) کیفیت آب شیر تنظیم می کند. انجمن بطری آب بین المللی (IBWA) در اسکندریه، VA مقر.

از سال 1970 (16 مارک) سال 1998 (50 مارک) تا 2012 (195 مارک)، تعداد از مارک های آب معدنی در ایالات متحده به سرعت رشد کرده است.
اطلاعات مصرف کننده
شوی

در ایالات متحده، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تمام غذاهای بسته بندی شده و محصولات غذایی و آشامیدنی، از جمله آب بطری، برچسب زدن و حکم مورد نیاز تنظیم می کند. FDA برچسب الزامات شامل بیانیه ای از نوع آب در ظرف، انطباق با تعاریف قابل اجرا در استاندارد FDA هویت، مواد تشکیل دهنده برچسب زدن، نام و محل کسب و کار از تولید، بسته بندی و یا توزیع کننده، وزن خالص، و در صورت لزوم ، برچسب زدن تغذیه.
اطلاعات مصرف کننده

سیستم های آب عمومی توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) ملزم به ارائه خانوار در مناطق خدمات خود را با گزارش ضریب اطمینان مصرف کننده (CCR) که اطلاعاتی در مورد کیفیت آب خود را در طول سال گذشته است.  چنین افشا می مورد نیاز توسط FDA از هر گونه مواد غذایی بسته بندی شده و یا محصولات غذایی و آشامیدنی، از جمله آب بطری است. تمام غذاها و نوشیدنی بسته بندی شده، باید با توجه به مقررات FDA تولید و باید همه با کیفیت و استانداردهای ایمنی قابل اجرا دیدار خواهد کرد.
ایستگاه دوباره پر کردن بطری آب در یک فروشگاه مواد غذایی کانادا

در کانادا، بطری آب باید استانداردهای در قانون غذا و دارو و مقررات (FDAR) آن را به عنوان نظر گرفته شده است مواد غذایی را تامین کند. FDAR کار می کند در همکاری با کانادا بهداشت و کانادا در توسعه سیاست های مربوط به آب بطری. CFIA تمرکز بیشتر در مقررات مربوط به بسته بندی، برچسب زدن، تبلیغات، و شیوه های ایمنی دیگر، در حالی که FDAR تمرکز بیشتر در آب است. به عنوان مثال، آب بطری باید آژانس بازرسی مواد غذایی (CFIA) مقررات در بخش 12 دیدار، قسمت B از عمل باید قبل از ملاقات کرد آن را برای فروش تایید شده است. برخی از مقررات عبارتند از: شرایط برچسب زدن، استانداردهای ایمنی (به عنوان مثال: چه / قابل قبول نیست)، و استانداردهای میکروبیولوژیکی (به عنوان مثال: کلر). [42] علاوه بر این، نوع روش فیلتراسیون آب را از طریق رفته باید بر روی برچسب نشان داده شده است، همانطور که در بخش B.12.009 اعلام [43] اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین و مقررات را می توان در وب سایت CFIA پیدا شده است. مقررات خاص به آب بطری است در بخش 12 و 15، که مشخص چه می تواند باشد اضافه شده، مانند مقدار آرسنیک و سرب است. [45] مقررات همواره در حال به روز رسانی به مطابقت با داده های جدید علمی، قوانین، محصولات جدید، و پیشرفت های جدید.از نظر نوع آب به فروش می رسد، بهار و مواد معدنی آب باید معیارهای زیر را برآورده سازد:

    سرچشمه از یک منبع زیرزمینی است که بخشی از یک منبع آب جامعه نیست. و
    شود به طور طبیعی متناسب برای نوشیدن (شرب) در منبع. و
    قبل از ریختن مایعات، به هیچ وجه است که تغییر ترکیب شیمیایی اصلی را از آب نمی تواند درمان شود. (درمان مجاز در بخش 1.2 بحث شده است.)

در کانادا، دو دسته از آب بطری وجود دارد: 1) آب چشمه / مواد معدنی، و یا 2) آب از آب معدنی یا آب چشمه
نگرانی
بحث بطری اب

آب بطری است به دلایل بسیاری مختلف از جمله طعم و مزه، راحتی، کیفیت آب و ایمنی نگرانی فقیر، نگرانی های بهداشتی و به عنوان یک جایگزین برای نوشیدنی های شیرین خریداری شده است.  اثرات زیست محیطی، ایمنی ظرف، منشا آب، تدارکات اضطراری و نقش صنعت آب بطری همچنان زمینه نگرانی برای بسیاری از مردم.

بسیاری از ظروف بطری آب از پلاستیک PET قابل بازیافت ساخته شده، و برخی از این بطری در نهایت در جریان زباله در محل دفن زباله. هزینه های مالی و زیست محیطی حمل و نقل آب بطری است یکی دیگر از نگرانی به دلیل انرژی استفاده می شود و انتشار در نتیجه دی اکسید کربن و تاثیر بالقوه تغییرات آب و هوایی بوده است.

در برخی از موارد می توان آن را نشان داده است که آب بطری درواقع آب ضربه بزنید. با این حال، آن را نیز استدلال کرد که مشخصات کیفیت برای برخی از بطری آب در برخی از حوزه های قضایی دقیق تر از استانداردهای شیر آب هستند. در ایالات متحده آمریکا، بطری آب که از تامین کننده های شهرداری می آید باید به وضوح به عنوان مثل مگر آن شده است به اندازه کافی پردازش به عنوان "مقطر" یا "تمیز" برچسب برچسب شده است.
آن استدلال شده است که شرکت های آب بطری شده، تنها باید برای موقعیت های اضطراری وجود داشته باشد زمانی که منابع آب عمومی نا امن، در دسترس نیست و یا غرق هستند. متضاد است که مقررات به در دسترس بودن آب بطری قرار می گیرد، شرکت های آب بطری نمی دارند منابع کافی هنگامی که یک سیستم آب است به خطر بیافتد و این تنها دلیلی است که به آسانی آب بطری در مواقع اضطراری در دسترس است، زیرا این صنعت شده توسط خرید معمول داشت.

یک مطالعه در آمریکا نشان داد که "حتی در مناطق با آب امن، آفریقایی آمریکایی، آمریکایی لهستانی و پدر و مادر لاتین سه برابر بیشتر احتمال دارد آب را به کودکان خود را عمدتا بطری در مقایسه با کودکان سفید پوست غیر لاتین، به دلیل اعتقاد خود را که آب بطری امن تر، پاک کننده، مزه بهتر، راحت تر ". پیامدهای اقتصادی این نیز نابرابری جدی نشان داد: به عنوان یک درصد از درآمد خانوار، سفید پوستان گزارش هزینه متوسط ​​0.4٪ از درآمد خود را در آب بطری. آمریکایی های آفریقایی تبار و لاتین تبار هزینه متوسط ​​گزارش به بیش از دو برابر " در این مطالعه داوطلب که:" برای خانواده های فقیر، استفاده از آب بطری ممکن است به در دسترس بودن کمتر از منابع را برای سایر نیازهای سلامتی منجر شود ..... ..by سطوح و نه قابل توجه مصرف در آب نسبت به درآمد خانوار ».  در مقیاس جهانی، بازار برای آب بطری در کشورهای فقیرتر در حال توسعه به سرعت رشد می به علت افزایش ترس از" آب آلوده، سیستم های آب شهری ناکافی و افزایش بازاریابی در بخشی از شرکت های آب بطری. " فروش آب بطری در مکزیک، چین، و بخش هایی از هند، به شدت در حال افزایش است.
برداشت ها در مورد آب بطری

آب بطری است که توسط بسیاری به عنوان یک جایگزین امن تر به دیگر منابع آب مانند آب درک شده است. استفاده از آب بطری حتی در کشورهایی که آب تمیز در حال حاضر است افزایش یافته است. این ممکن است به مصرف کنندگان را دوست طعم و مزه آب شیر یا organoleptics آن نسبت داد.  یکی دیگر از عوامل موثر در این تغییر می تواند موفقیت بازاریابی از بطری اب. موفقیت از بازاریابی آب بطری را می توان با تغییر و تحول پرییر از یک بطری آب را به نماد وضعیت دیده می شود. با این حال، در حالی که آب بطری در هر دو مصرف و فروش رشد کرده است، هزینه های تبلیغاتی در صنعت به طور قابل ملاحظه کمتر از نوشیدنی ها دیگر. با توجه به محصولات غذایی و آشامیدنی بازاریابی شرکت (BMC)، در سال 2013، صنعت آب بطری 60600000 $ صرف تبلیغات. در همان سال، نوشیدنی های ورزشی صرف 128 میلیون $، سودا صرف 564 میلیون $، و آبجو صرف $ 1 میلیارد دلار.

مصرف کنندگان تمایل به انتخاب آب بطری با توجه به دلایل مرتبط با سلامت.  در جوامع است که مشکلی با آب شیر خود، مصرف آب بطری است به طور قابل توجهی بالاتر است. انجمن بین المللی آب بطری دستورالعمل های دولت است که شرکت های آب بطری می توانید محصول خود را مقایسه نیست که به شیر آب در عملیات بازاریابی است. مصرف کنندگان نیز با خاطرات مرتبط با مارک های خاص است. به عنوان مثال، کوکا کولا کالا Dasani خود را خارج از بازار انگلستان پس از پیدا کردن سطح برومات که بالاتر از استانداردهای قانونی بود چرا که مصرف کنندگان در انگلستان با ارتباط این نقص و جو در زمان کالا
"فروش بطری اب بالاتر در میان آفریقایی - آمریکایی، آسیایی و گروه های اسپانیایی، که معمولا دارای درآمد کمتر از سفید پوستان" [54] برخی از این فرضیه را مطرح کرد که این تفاوت با توجه به توزیع جغرافیایی گروه های قومی هستند. استدلال شده بود که تفاوت های قومی در استفاده از آب بطری "آینه تنوع سیستم کیفیت آب بین مناطق شهری، روستایی و حومه شهرها (ابراهیم و همکاران، 2000). و آن را نیز اشاره شد که آنها ممکن است حافظه از مشکلات گذشته ناشی از کمبود منعکس سیستم شیر آب در مناطق محروم (اولسون، 1999). " در فرانسه، یک مطالعه جغرافیایی مشابه در اوایل 1970s نشان داد که مصرف آب بطری به در مناطق شهری بسیار بالاتر بود (فریر 2001). این یافته "نیز از نظر کیفیت پایین از آب شهری و از وضعیت بد لوله های سربی قدیمی در شهرستانها فرانسه توضیح داده شد. با این حال، در حالی که کیفیت آب فقیر ممکن است مردم ایجاد انگیزه برای جستجوی منابع جایگزین، آن را به تنهایی می کند نه لزوما به مصرف بیشتر آب بطری منجر شود. "

برخی از بررسی "نشان داد که آب بطری، به دور از یک جایگزین برای شیر آب، به نظر می رسد بیشتر به عنوان یک جایگزین برای نوشابه های الکلی و سنتی مصرف (به عنوان مثال AWWA-RF 1993؛ FWR 1996) - استثنا بودن که آلودگی آب جدی ارائه خطرات بهداشتی و اعتماد در شرکت آب است که به شدت فرسایش یافته (به عنوان مثال Lonnon 2004). "[54] توضیح دیگر برای افزایش محبوبیت آب بطری توضیح دیگری است که" مصرف "خالص" و "طبیعی" بطری آب در محیط های تخریب ممکن است یک رفتار پاکسازی نمادین را نمایندگی کند. "

بسیاری از خانواده های کم درآمد از نوشیدن آب از شیر آب به دلیل ترس آنها از آن ممکن است بیماری شود.  بطری، فیلتر، و شیر آب را همه در بیشتر قسمت ها در ایالات متحده امن است. [56] این مقررات سازمان حفاظت محیط زیست برای آب شیر هستند "در واقع سختگیرانه تر از مقررات اداره غذا و دارو برای آب بطری.»  یک مطالعه از آب آشامیدنی در سین سیناتی، اوهایو، کشف کرد که تعداد باکتریها در آب بطری در آب اغلب بالاتر از آن بودند و غلظت فلوراید ناسازگار بود.

در سطح جهانی، یک واکنش های زیست محیطی تشدید در برابر استفاده از آب بطری وجود دارد. به عنوان مصرف جهانی آب بطری اوج می گیرد، گروه های زیست محیطی مانند صندوق جهانی طبیعت (WWF) و صلح سبز اند از رد پای بزرگ زیست محیطی از پلاستیک است که در آن آب بسته بندی شده است، هشدار داد.

در سال 2001 یک مطالعه WWF، "بطری اب: درک یک پدیده اجتماعی"، هشدار داد که در بسیاری از کشورها، بطری آب ممکن است هیچ امن تر و یا سالم تر از آب ضربه بزنید و برای تا 1،000 برابر قیمت به فروش می رسد. آن گفت: بازار پررونق فشار شدید بر روی بازیافت پلاستیک قرار داده و می تواند به مکان های دفن زباله غرق شدن در کوه از بطری های پلاستیکی منجر شود. [57] همچنین، مطالعه کشف کردند که تولید آب بطری با استفاده از آب بیشتری نسبت به مصرف کننده در واقع در بطری اقدام به خرید است.
قیمت گذاری
یک فروشنده خیابانی فروش آب معدنی در استانبول، ترکیه

آب بطری از آب شیر شهرداری عرضه گران تر است. منابع آب و سیستم های انتقال (شیپور خاموشی و شیر آلات) در محل ثابت در حالی که آب بطری موجود در بسیاری از نقاط از قیمت های متفاوت و در انواع اندازه ها و قالب است ضربه بزنید.

"مصرف آب معدنی و فیلتر به طور چشمگیری در ایالات متحده در طول دهه گذشته افزایش یافته، با فروش آب بطری سه برابر به حدود 4 میلیارد $ در سال است. بیش از 50٪ از آمریکا نوشیدنی جمعیت آب بطری شده و مردم از 240 به صرف بیش از 10،000 بار بیشتر در هر گالن برای آب بطری از آنها به طور معمول برای آب شیر را انجام دهد. عرضه سالانه آب بطری برای کسی که مصرف 8 لیوان در روز که در حدود 200 $ هزینه. همان مقدار از آب تقریبا 0.33 $ هزینه به طور کلی، زنان با احتمال بیشتری به نوشیدن آب بطری از مردان، و زنان اسپانیایی هستند گروه به احتمال زیاد نوشیدن آب بطری. »

نوشیدنی بازاریابی شرکت (BMC) بیان می کند که در سال 2013، به طور متوسط ​​قیمت عمده فروشی در هر گالن آب بطری غیر گازدار داخلی $ 1.21 بود. تحقیقات BMC نیز نشان می دهد که مصرف کنندگان در واقع تمایل به خرید آب بطری به صورت عمده از سوپر مارکت ها (25.3٪) و یا خرده فروشان تخفیف های بزرگ (57.9٪) به دلیل آن هزینه های قابل توجهی کمتر است. فروشگاه رفاه به احتمال زیاد به قیمت های بالاتر (4.5٪)، به عنوان انجام فروشگاه های مواد مخدر (2.8٪). 9.5٪ باقی مانده است برای از طریق ماشین های فروش، سالن های غذاخوری و دیگر رسانه های مواد غذایی خدمات، و انواع دیگر از فروش اختصاص داده است.
ممنوعیت
نوشتار اصلی: ممنوعیت بطری اب

در پاسخ به نگرانی های زیست محیطی و مالی، در چند محل و کالج های ایالات متحده ممنوعیت فروش آب بطری.

در سال 2009، در شهر کوچک نیو ساوت ولز از BUNDANOON رای به تبدیل شدن به اولین شهر در جهان به ممنوعیت فروش و یا توزیع آب بطری. [27] [59] BUNDANOON جلب توجه بسیاری از دیگر شهرستانها در سراسر جهان است.
پس از یک شرکت نوشابه سیدنی مبتنی بر خواست برای باز کردن یک گیاه استخراج آب در شهر نیو ساوت ولز BUNDANOON، ساکنان فروش آب بطری ممنوع است. شهر همچنان به مبارزه با پیشنهاد شرکت در دادگاه. [57] "در همین هفته نخست وزیر دولت نیو ساوت ولز نیز همه ادارات و سازمان های دولتی از خرید بطری آب به دلیل اثرات زیست محیطی عظیم خود، پیوستن به بیش از 70 شهرستانها در ممنوع ایالات متحده آمریکا، کانادا و انگلستان که آب بطری در بخش های خود را ممنوع کرده اند. "

در سال 2012، شهر کنکورد، ماساچوست برای اولین بار در ایالات متحده به ممنوعیت فروش بطری آب شد. به طور خاص، خرید و فروش غیر گازدار، آب آشامیدنی unflavored در تک خدمت پلی اتیلن ترفتالات (PET) بطری 1 لیتری (34 اونس) و یا کمتر ممنوع است. این ممنوعیت را به اثر در 1 ژانویه 2013 رفت.
ملاحظات بهداشتی

در ایالات متحده، آب معدنی و آب توسط سازمان های مختلف فدرال تنظیم شده است: سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) آب بطری تنظیم و سازمان حفاظت محیط زیست (EPA) کیفیت آب شیر تنظیم می کند. بر اساس قانون آب آشامیدنی سالم سازمان حفاظت محیط زیست سطح آلاینده حداکثر در حدود 90 آلاینده های است که ممکن است در آب و 15 سطح آلاینده حداکثر ثانویه آشامیدنی یافت تعیین کرده است.

در برخی مناطق، آب ممکن است فلوراید اضافه شده است، کمک می کند که جلوگیری از پوسیدگی دندان و حفره باشد. برخی از تولید کنندگان آب بطری در ایالات متحده اضافه فلوراید به محصول خود را، و یا ارائه یک محصول بطری آب حاوی فلوراید. غذا و داروی ایالات متحده از هیچ تولید کنندگان آب بطری نیاز به لیست محتوای فلوراید بر روی برچسب. با این حال، بر خلاف آب که در آن مقدار فلوراید به آب آشامیدنی اضافه شده توسط شهرداری فدرال تنظیم نیست، FDA محدودیت های خاص برای چه مقدار فلوراید ممکن است در آب بطری پیدا شده تعیین کرده است. آب فلوراید بحث برانگیز در کشورهای باقی مانده است که در آن فلوراید اجباری تمرین است (ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا، استرالیا، و تعداد انگشت شماری از کشورهای دیگر).

از آنجا که 1950s، آب شیر است که اغلب با فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی دندان. از آنجا که آب بطری فرآوری شده با تقطیر یا اسمز معکوس فاقد یونهای فلوراید که در حال حاضر در برخی از آب های زیر زمینی طبیعی هستند، ممکن است که از نوشیدن آب مقطر ممکن است خطر پوسیدگی دندان به دلیل عدم این عنصر در حال حاضر به بسیاری از منابع آب اضافه را افزایش می دهد .  مسائل علمی در اطراف فلوراید از منابع آب های اجتماعی و با جزئیات بیشتر در مقالات در فلوراید آب و اختلاف فلوراید آب بحث شده است.

با توجه به مطالعه NRDC سال 1999، که در آن حدود 22 درصد از مارک های مورد آزمایش قرار گرفتند، حداقل یک نمونه از آب آشامیدنی بطری حاوی آلاینده های شیمیایی در سطوح بالا محدودیت های سلامت دقیق دولت است. برخی از آلاینده های موجود در این مطالعه می تواند خطرات بهداشتی اگر بیش از یک دوره طولانی از زمان مصرف در برخواهد داشت.  در این گزارش NRDC اذعان نمود که "ترین آب حاوی هیچ باکتری قابل تشخیص، حال، و سطح مصنوعی مواد شیمیایی آلی و مواد شیمیایی غیر آلی از نگرانی که [آنها] مورد آزمایش قرار گرفتند هم زیر حد تشخیص و یا به خوبی زیر استانداردهای کاربردی بود. " در همین حال، یک گزارش که توسط نوشیدن بنیاد تحقیقات آب پیدا شده است که از تمام نمونه ها تست شده توسط NRDC،" FDA و یا EPA محدودیت فدرال گفته می شود برای کل کلیفرمها و دو بار برای فلوراید بیش از تنها چهار بار، دو بار. "

مطالعات نشان می دهد که پلاستیک استفاده می شود برای بطری های حاوی مواد شیمیایی داشتن فعالیت استروژنی، حتی زمانی که آنها ادعا می کنند در غیر این صورت. [68] اگر چه برخی از آب بطری های موجود در شیشه ای آلوده با مواد شیمیایی و همچنین پیدا شد، محققان معتقدند برخی از آلودگی آب در ظروف پلاستیکی ممکن است از ظروف پلاستیکی آمده است. [69] شسته شدن مواد شیمیایی به آب به بطری های پلاستیکی مربوط به هم دماهای پایین و یا بالا قرار داد.
امنیت

آب بطری است رکورد ایمنی قابل توجه - شیوع هیچ عمده بیماری و یا نگرانی های ایمنی جدی است که با آب بطری در دهه گذشته وجود داشته است، یک مقام رسمی FDA در شهادت در برابر 2009 ژوئیه 9 جلسه کنگره اظهار داشت  در مقابل، به عنوان. که در (DWRF) 2013 گزارش بنیاد تحقیقات آب قابل شرب، "خطرات میکروبی بهداشت آب قابل شرب تنظیم از در ایالات متحده،" محققان EPA تخمین زده 16.4 میلیون موارد بیماری حاد دستگاه گوارش در هر سال توسط آب ایجاد می شود گزارش شده است.

مطالب مرتبط

فیلتر یخچال ویرپول و مای تگ 1 لول

فیلتر ماشین لباسشویی و ظرفشویی رسوب گیر

فیلتر یخچال کنمور و کنوود