و علمی - "حلقه در اطراف وان حمام" جدید را داشته باشد! - به معنی برای بچه ها بعد از این درس
دو پسر، یکی با کف صابون و یکی بدون

صابون نمی خواهد در آب سخت (سمت چپ) کف با توجه به نمک شیمیایی موجود در آن، اما آب نرم (سمت راست) را می سازد تپه از کف.

دو نوع اساسی از آب شیرین وجود دارد. آب نرم کلسیم یا منیزیم بسیار کم و یا هیچ. این آب تصفیه شده که در آن یون تنها بار مثبت سدیم است. در نتیجه، آب ممکن است طعم شور و برای نوشیدن نامناسب باشد.

آب سخت، از سوی دیگر، شامل مقدار قابل ملاحظه ای از مواد معدنی محلول. درباره 10000 پوند: 1 پوند (یا 4535.92 کیلوگرم: 0.45392 کیلوگرم) نسبت آب به کلسیم، منیزیم و آهن حضور دارند. مواد معدنی به آب طعم متمایز. آب معدنی طبیعی به شدت از برخی از مردم برای طعم و خواص درمانی آنها به دنبال. با این حال، آب سخت می تواند شامل مواد معدنی بسیاری است که، هنگامی که آب گرم می شود، کربناتها رسوب از راه حل، آسیب رساندن به لوله کشی به عنوان مقیاس تولید می شود. آب گرم کن برقی می توانید مقیاس به طوری که آنها به انرژی بیشتری نیاز برای تولید آب گرم جمع آوری کند.

کف کجاست؟
آب سخت نیز اثر تمیز کردن عوامل کاهش می دهد. صابون در آب سخت کمتر موثر است از آن واکنش نشان می دهد به شکل یک کلسیم یا منیزیم نمک از اسید آلی در صابون و به شکل یک تفاله صابون مایل به خاکستری با کف. مواد پاک کننده، از سوی دیگر، در هر دو آب سخت و نرم کف. کلسیم و منیزیم نمک فرم اسیدهای آلی مواد شوینده است، اما این نمکهای محلول در آب می باشد.

آب نرم شدن
امروز، آب را می توان در تعدادی از راه های نرم. نرم کننده آب به صورت خودکار را می توان به لوله های تامین آب خانگی متصل به حذف منیزیم و کلسیم از آب و جایگزین کردن آنها با سدیم، که با صابون و یا مواد شوینده واکنش نشان نمی دهند. افرادی که نرم کننده آب اتوماتیک ندارد هنوز هم می تواند آب شسته شده خود را با اضافه کردن یک نام تجاری محبوب نرم کننده به طور مستقیم به نرم کردن آب. این محصول همچنین با کلسیم و منیزیم است که مانع از تفاله صابون از تشکیل ترکیب.

ساخت تفاله آب سخت
مواد:

    آب نرم (آب باران یا آب مقطر)
    صابون Ivory® یا معادل آن
    لیتر اندازه (0.95 لیتر) شیشه
    گچ پاریس
    دو 16 اونس (0.47 لیتر) لیوان آب روشن و یا قوطی پلاستیکی
    قاشق چایخوری

روش:

    را آب و صابون با حل چند تراشه از یک قالب صابون عاج (نه صابون های سخت آب) را در یک لیوان 16 اونس (0.47 لیتر) آب نرم، مانند آب باران یا آب مقطر.

    پور نیمی از محلول آب و صابون را به یکی دیگر از 16 اونس (0.47 لیتر) شیشه ای و تنظیم هر دو عینک در یک پنجره که در آن نور روز را از طریق آب و صابون درخشید. این شما را قادر به دیدن آنچه که اتفاق می افتد زمانی که شما آب سخت مخلوط با آب و صابون است.

    آماده آب سخت با اضافه کردن یک قاشق مرباخوری از گچ پاریس به تمیز، لیتر اندازه (0.95 لیتر) پارچ آب از نرم. اجازه دهید مخلوط ایستاده در طول شب و اجازه می دهد که گچ پاریس (که نمی حل خواهد شد) به نزول به پایین شیشه.

    توجه: گچ پاریس (سولفات کلسیم) کمی محلول است تنها و بهتر است برای آماده سازی آب سخت که در این آزمایش چند ساعت در پیش است.

    پور برخی از آب سخت از (0.95 لیتر) شیشه کوارت اندازه را به یکی از 16 اونس (0.47 لیتر) عینک که شامل آب و صابون. استفاده از دوم، شیشه دست نخورده از آب و صابون به عنوان یک "کنترل" است که با آن به مقایسه آب و صابون به آن آب سخت اضافه شده است.

    آب سخت را به صابون محلول در آب نرم به ترک راه حل آن و به شکل تکه های سفید چسبنده صابون کلسیم، که غیر قابل حل شود. این ماده چیزی است که "حلقه در اطراف وان" ساخته شده است. جای تعجب نیست شما باید به اسکراب که زنگ بسیار سخت است!

مطالب مرتبط

فیلتر یخچال ویرپول و مای تگ 1 لول

فیلتر ماشین لباسشویی و ظرفشویی رسوب گیر

فیلتر یخچال کنمور و کنوود