فیلتر کربن یک روش فیلتر است که با استفاده از یک بستر کربن فعال برای حذف آلاینده های و ناخالصی ها، با استفاده از جذب مواد شیمیایی است.

هر ذره / گرانول کربن فراهم می کند یک ساختار سطح / منافذ بزرگ، اجازه می دهد آلاینده حداکثر قرار گرفتن در معرض به سایت های فعال در رسانه های فیلتر. یک پوند (454 گرم) از کربن فعال شامل مساحت حدود 100 جریب (40 هکتار).

کربن فعال کار می کند از طریق یک فرآیند به نام جذب، به موجب آن مولکول آلاینده در مایع به درمان می شود در داخل ساختار منافذ بستر کربن دام افتاده است. فیلتر کربن است که معمولا برای تصفیه آب استفاده می شود، در تصفیه هوا و پردازش صنعتی گاز، برای مثال حذف سیلوکسان و سولفید هیدروژن از بیوگاز. همچنین در تعدادی از برنامه های دیگر، از جمله ماسک تنفسی، تصفیه نیشکر و در بهبود فلزات گرانبها، به خصوص طلا استفاده می شود. همچنین در فیلترهای سیگار استفاده می شود.

فیلترهای کربن کربن فعال ترین در از بین بردن کلر، رسوب، ترکیبات آلی فرار (VOCs)، طعم و بو از آب موثر است. آنها در مواد معدنی از بین بردن، نمک، و ترکیبات معدنی محلول موثر نیست.

اندازه ذرات معمولی است که می تواند توسط فیلتر کربن حذف محدوده 0.5-50 میکرومتر. اندازه ذرات به عنوان بخشی از شرح فیلتر استفاده می شود. اثر فیلتر کربن نیز بر تنظیم میزان جریان است. هنگامی که آب مجاز به عبور از فیلتر جریان با سرعت کمتری از آلودگی به رسانه های فیلتر برای یک مقدار طولانی تر از زمان قرار گرفته است.

فهرست

    1 انواع فیلترهای کربن
    2 تاریخچه فیلتر کربن
    تولید هیدروژن 3
    4 پرتو پزشکی هسته ای
    5 همچنین نگاه
    6 پیوند به

انواع فیلتر کربن
فیلتر کربن است که معمولا در سیستم های تصفیه آب استفاده می شود. در این تصویر، کربن فعال در سطح چهارم (شمارش از پایین) است.

2 نوع غالب فیلتر کربن مورد استفاده در صنعت تصفیه وجود دارد: فیلتر بلوک پودر و فیلترهای فعال گرانول. به طور کلی، فیلتر بلوک کربن در از بین بردن تعداد زیادی از آلاینده ها، بر اساس سطح افزایش یافته کربن موثر تر می باشد. بسیاری از فیلترهای کربن نیز رسانه های ثانویه مانند نقره برای جلوگیری از رشد باکتری در داخل فیلتر استفاده کنید. روش دیگر، کربن فعال خود را ممکن است با نقره آغشته به ارائه این ویژگی باکتری.
تاریخچه فیلتر کربن

[1] فیلتر کربن برای چند صد سال استفاده شده است و یکی از قدیمی ترین استفاده از تصفیه آب در نظر گرفته. مورخان شواهد نشان داده است که فیلتر کربن ممکن است در فرهنگ مصر باستان برای مقاصد پزشکی و به عنوان یک عامل تصفیه استفاده شده است. [2] 2000 قبل از میلاد متن سانسکریت اشاره به فیلتر آب از طریق ذغال سنگ ذغال سنگ (1905 ترجمه "سوشروتا سمهیتا" فرانسیس اولین محل). [نیازمند منبع] اولین ثبت استفاده از یک فیلتر کربن برای پاک کردن آب قابل شرب در مقیاس بزرگ در قرن 19 انگلستان رخ داده است. [2 ]

در حال حاضر، فیلتر کربن در خانه فرد را به عنوان نقطه از استفاده از فیلتر آب، بازسازی آب، شیرابه محل دفن زباله، فاضلاب صنعتی و گاهی در آب درمانی شهری استفاده می شود. آنها همچنین به عنوان دستگاه های قبل از درمان برای سیستم اسمز معکوس و فیلتر به عنوان تخصصی طراحی برای برداشتن کیست مقاوم در برابر کلر، مانند ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم استفاده می شود.
تولید هیدروژن

برای تولید در مقیاس کوچک از هیدروژن، تصفیه آب نصب شده برای جلوگیری از تشکیل مواد معدنی در سطح الکترودها و به حذف مواد آلی و کلر از آب ابزار هستند. اول آب از طریق یک تداخل 20 میکرومتر عبور (مش یا فیلتر صفحه نمایش) فیلتر برای حذف شن و ماسه و گرد و غبار ذرات، دوم، یک فیلتر کربن (کربن فعال) برای حذف مواد آلی و کلر، مرحله سوم، یک فیلتر د یونیزان به حذف یونهای فلزی . [نیازمند منبع] یک آزمون را می توان قبل از انجام و پس از فیلتر برای عملکرد مناسب در باریم، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، سدیم و سیلیکون است.
تابش و پزشکی هسته ای
فیلتر کربن، همراه با فیلتر HEPA، به طور گسترده در ساخت سلولهای داغ. [نیازمند منبع] از این اجازه می دهد تا از اتاق به اگزوز هوایی که حاوی مقادیر بینهایت کوچک از رادیواکتیویته و آلاینده های

مطالب مرتبط

فیلتر یخچال ساید سامسونگ آتلانتیس

فیلتر یخچال جنرال الکتریک

فیلتر یخچال الجی