فیلتر یخچال

فیلتر

فیلتر یخچال ساید

فیلتر آب

فیلتر یخچال
فیلتر

فیلتر یخچال ساید

فیلتر

فیلتر

فیلتر آب

فیلتر یخچال
فیلتر
فیلتر یخچال فیلتر آب فیلتر یخچال ساید فیلتر یخچال فیلتر یخچال
 
شماره سفارشات :  02122085150

ارسال رایگان به سراسر ایران

  برای ارسال عکس فیلتر در تلگرام کلیک نمایید

راهنمای جامع خرید فیلتر یخچال

در راهنمای خرید فیلتر تمامی توضیحات از تشخیص دارا بودن فیلتر داخلی یا بیرونی و نوع فیلتر ،با تفکیک برند، نحوه نصب، نحوه ریست، توصیه ها سوالات متداول شما و هر آنچه که باید بدانید، کاملا توضیح داده شده است.

لطفا قبل از هرگونه تماس روی لینک زیر کلیک کنید.

سوالات متداول درباره فیلترهای یخچال ساید

1.حداکثر مدت زمان استفاده از فیلتر یخچال ساید چقدر است؟ 2.چگونگی نصب فیلتر یخچال 3.نحوه ریست چراغ فیلتر یخچال 4.علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال 5.علت کم شدن فشار آب یخچال،نساختن یخ و بوی بد آب چیست؟ 6. علت سیاهی آب خروجی در ابتدای نصب 7.چه تعداد فیلتر بیرونی کافیست؟ 8.مضرات عدم تعویض فیلتر یخچال 9. آیا به نصاب نیاز است؟ 10.راهنمای جامع خرید فیلتر

فن آوری Pumpable یخ (PI) یک فن آوری برای تولید مایعات یا مبردهای ثانویه، همچنین ماده سردکننده نامیده می شود، با ویسکوزیته آب یا ژل و ظرفیت خنک کننده از یخ است. یخ Pumpable معمولا یک دوغاب از بلورهای یخ و یا ذرات در محدوده 5 تا 10،000 میکرومتر (1 سانتی متر) در قطر و حمل و نقل در آب نمک، آب دریا، مایع مواد غذایی، یا حباب های گاز از هوا، ازن، دی اکسید کربن است.
یخ Pumpable تصویب از طریق لوله های پلاستیکی

فهرست

    1 اصطلاحات
    2 ماشین های فن آوری
        2.1 مستقیم فن آوری یخ pumpable
        2.2 غیر مستقیم فن آوری یخ pumpable
    3 نرم افزار
        3.1 انتخاب
        3.2 تعمیر و نگهداری و خدمات
        درمان 3.3 فاضلاب
        3.4 نمک زدایی از آب دریا
        3.5 فرآیندهای غلظت مایع مواد غذایی و آب
        3.6 تولید مواد غذایی و مایعات یخ زده
            3.6.1 نوشابه های گازدار منجمد
            3.6.2 نوشابه uncarbonated منجمد
            کرم 3.6.3 یخ
        3.7 ماهیگیری و صنایع غذایی
        3.8 سوپر مارکت
        3.9 تولید شراب یخ
        3.10 سیستم های ذخیره سازی انرژی گرمایی
        3.11 پزشکی
        3.12 اسکی
    4 همچنین نگاه
    5 پیوند به
    6 پیوند به بیرون

واژگان

علاوه بر شرایط عمومی مانند pumpable، ژله و یا یخ دوغاب، بسیاری از نام علامت تجاری برای چنین مایع خنک کننده، مانند "Deepchill"، "بلوگا"، "OPTIM"، "جریان"، "مایع"، "ژل"، "باینری" وجود دارد، "مایع"،  "ماکسیم"، "شلاق"، "حباب دوغاب" یخ. این علائم تجاری توسط شرکت های تولید یخ صنعتی ساز در استرالیا،  کانادا، چین،  آلمان، ایسلند،  اسرائیل، روسیه، اسپانیا مجاز بریتانیا، ایالات متحده است.
ماشین های فن آوری

دو روش نسبتا ساده برای تولید یخ pumpable وجود دارد. اول این است که تولید فرم های معمول استفاده از کریستال یخ جامد، مانند بشقاب، لوله، پوسته و یا یخ پودری، با خرد کردن و مخلوط کردن آن با آب است. این مخلوط از غلظت یخ و ابعاد مختلف ذرات (بلورهای یخ می تواند در طول از 200 میکرون تا 10 میلی متر متغیر باشد) است که توسط پمپ از مخزن ذخیره به مصرف کننده منتقل می شود. ساخت و سازه، مشخصات و برنامه های کاربردی ساز یخ معمولی در حال حاضر در توصیف کرد.

ایده پشت روش دوم این است که ایجاد فرآیند تبلور داخل حجم مایع سرد می شود. این تبلور داخل را می توان با استفاده از خلاء و یا فن آوری خنک کننده انجام می شود. در تکنولوژی خلاء، فشار بسیار پایین وادار بخش کوچکی از آب تبخیر در حالی که یخ آب باقی مانده تشکیل یک مخلوط آب یخ. با توجه به غلظت مواد افزودنی، درجه حرارت نهایی یخ pumpable است بین صفر و -4 ° C. حجم زیادی از بخار و فشار عملیاتی در حدود 6 میلی بار (600 پا) نیاز به استفاده از یک کمپرسور بخار آب با حجم جاروب بزرگ است. این فن آوری اقتصادی معقول و منطقی است و می تواند برای سیستم های با ظرفیت 300 TR خنک کننده توصیه می شود (1 TR = 1 تن تبرید = 12000 BTU / H = 3.516 کیلو وات) و یا بزرگتر.

تبلور توسط خنک کننده می تواند با استفاده از سیستم های مستقیم یا غیر مستقیم انجام می شود.
مستقیم فن آوری یخ pumpable

یک مبرد به طور مستقیم در داخل مایع تزریق

استفاده از این روش عدم وجود هر گونه دستگاه متوسط بین مبرد و مایع است. با این حال، عدم وجود از دست دادن حرارت بین مبرد و مایع در روند تعامل (انتقال حرارت) حرارتی ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. اقدامات ایمنی است که باید اجرا شود، نیاز به گام های اضافی از جدایی مبرد، و مشکلات در تولید کریستال معایب بیشتر از این روش است.
غیر مستقیم فن آوری یخ pumpable
یخ Pumpable غلظت بالا

در روش غیر مستقیم اواپراتور (مبدلهای حرارتی-متبلور) است صورت افقی یا عمودی مونتاژ شده است. از آن است که لوله پوسته مونتاژ با یک تا صد لوله های داخلی و حاوی یک مبرد که بین پوسته و لوله داخلی تبخیر شود. مایع جریان از طریق لوله از قطر کوچک است. در حجم داخل اواپراتور خنک کننده، خنک کننده فوق العاده و انجماد گیرد مایع به دلیل تبادل حرارت با دیوار تبلور سرد.

ایده این است که استفاده از یک سطح به خوبی جلا اواپراتور (پویا مبدل حرارتی سطح خراشیده) و مکانیسم های مناسب برای جلوگیری از لوله از پیوستن به جنین یخ، و برای جلوگیری از رشد و ضخیم شدن یخ در سطح خنک کننده در داخل. میله شلاق، یک پیچ و یا یک محور با فلز یا پلاستیک برف پاک کن است که معمولا به عنوان یک مکانیسم برای حذف استفاده می شود.

فن آوری یخ pumpable غیر مستقیم تولید یخ pumpable متشکل از 5 تا 50 میکرومتر کریستال و یک تعدادی از مزایای. آنها می توانند 1000 کیلوگرم یخ کریستال در مصرف انرژی پایین به جای 60 تا 75 کیلووات ساعت 90 تا 130 کیلووات ساعت مورد نیاز برای تولید یخ به طور منظم آب (بشقاب، پوسته پوسته شدن، انواع پوسته) تولید کند. پیشرفت های بیشتر انتظار می رود که منجر به مصرف انرژی خاص برای تولید یخ از 40 تا 55 کیلووات ساعت در هر 1000 کیلوگرم یخ خالص و ظرفیت بالا یخ خاص در هر یک ارزش منطقه در اواپراتور سطح خنک کننده (تا 450 کیلوگرم / (M2 · ساعت )).

اواپراتور تجاری از نوع دو لوله مورد استفاده در صنایع غذایی و ماهی قطر داخل لوله داخلی و طول، در نتیجه، در طیف وسیعی از 50-125 میلی متر و 60-300 سانتی متر است. برای موم روغن روانکاری، اواپراتور به طور گسترده ای با ابعاد زیر استفاده می شود: قطر داخلی لوله ی داخلی 150-300 میلی متر است. طول 600-1،200 سانتی متر است.

گاهی اوقات یک گاز را می توان به مایع جریان از طریق اواپراتور اضافه شده است. این از بین می برد یک لایه ورقه های نازک مایع در سطح سرد از مبدلهای حرارتی-متبلور، تلاطم جریان را افزایش می دهد، و ویسکوزیته متوسط یخ pumpable کاهش می یابد.

مایعات مختلف، از جمله آب دریا، آب میوه، خیار شور، و یا راه حل گلیکول از مواد افزودنی با غلظت بیش از 3/5 درصد و نقطه انجماد کمتر از -2 ° C در فرایند استفاده می شود.

به طور معمول، تجهیزات برای تولید، انباشت و تهیه یخ pumpable شامل یخ ساز، یک مخزن ذخیره سازی، یک مبدل حرارتی، لوله کشی، پمپ ها، و وسایل الکتریکی و الکترونیکی و دستگاه های.

یخ Pumpable با حداکثر غلظت یخ 40٪ می توان مستقیما از یخ ساز به مصرف کننده پمپ می شود. غلظت نهایی یخ ممکن است از یخ pumpable در مخزن ذخیره سازی 50 درصد است. حداکثر ارزش افزوده از خنک کننده انرژی از یخ pumpable انباشته شده در مخزن ذخیره سازی در فاز همگن حدود 700 کیلووات ساعت، که مربوط به 10-15 M3 حجم یک مخزن ذخیره سازی است. میکسر برشی بالا استفاده می شود برای جلوگیری از جدایی از یخ از مایع سرد نگه می دارد و غلظت یخ بدون تغییر در طول زمان و تحت تاثیر ارتفاع مخزن. یخ Pumpable از مخزن ذخیره سازی به محل مصرف است که می تواند صدها متر دور منتقل می شود. نسبت عملی بین انرژی الکتریکی مورد نیاز موتور میکسر شناور (کیلو وات) و "ورزیده" حجم یخ pumpable (M3) 1: 1 است.

در مخازن با حجم بزرگتر از 15 M3، یخ pumpable است مخلوط نیست و انرژی سرد از یخ ذخیره شده است تنها با یک انتقال حرارت از مایع که بین یک مخزن ذخیره سازی و مصرف کنندگان از سرد گردش استفاده می شود. معایب مخازن ذخیره سازی یخ موجود عبارتند از:

قیام فوری و ناگهانی غیر قابل کنترل هرج و مرج از پشته یخ که به دلیل آبیاری ناهموار مایع گرم بوجود می آیند. این مایع را به داخل مخزن ذخیره سازی از مبدل حرارتی برای خنک کردن بیشتر از طریق تماس مستقیم با سطح یخ تغذیه می کند. در این راه حل نامنظم در فضا اسپری می شود. علاوه بر این، میزان عرضه ثابت نیست. بنابراین، یخ ذوب می شود به طور یکنواخت. بنابراین، خوشه یخ بالاتر از سطح یخ، که منجر به تخریب دستگاه های پاشش افزایش یابد. در این مورد، به منظور کاهش سطح محلول در مخزن ذخیره سازی برای جلوگیری از شکستگی از دستگاه های اسپری لازم است.

یخ انباشته شده در مخزن به یک تکه بزرگ تبدیل می شود. مایع گرم است که از سیستم های تهویه مطبوع می آید ممکن است کانال های که از طریق آن مایع می تواند به سیستم بدون اینکه سرد بازگشت تولید کند. به عنوان یک نتیجه، یخ انباشته شده است به طور کامل استفاده نمی شود.

استفاده موثر از حجم مخزن انباشت منجر به کاهش در حداکثر دست یافتنی غلظت یخ و ناتوانی برای پر کردن کل حجم کار مخزن ذخیره سازی.

تحقیق و توسعه در غلبه بر این معایب در جریان است و expectd است که منجر به تولید انبوه، ارزان، قابل اعتماد و کارآمد مخازن ذخیره سازی. این مخازن shoulds اطمینان غلظت یخ بالاتر و اجازه می دهد استفاده کامل از پتانسیل سرد ذخیره می شود.
برنامه های کاربردی

بسیاری از تولید کنندگان یخ ساز، مراکز تحقیقاتی، مخترعان حال کار بر روی فن آوری هایبا توجه به بهره وری انرژی بالا، کاهش اندازه آنها و اتهامات مبرد پایین، بسیاری از برنامه های این فناوری وجود دارد.
انتخاب

طرح های pumpable یخ ساز های مختلف و بسیاری از مناطق ویژه ای از برنامه وجود دارد. انتخاب توسط برنامه های کامپیوتری که توسط کارخانه های تسهیل می شود.

مشتری که در نظر دارد تا استفاده از فن آوری یخ pumpable باید بدانید:

    حداکثر مورد نیاز / حداقل ظرفیت خنک کننده (TR)
    پروفایل مصرف انرژی (TR • ساعت) از این گیاه بیش از 24 ساعت، یک هفته، یک فصل و یک سال
    محدوده دما از محصولات خود را به در یخچال نگهداری شود (آب، آب میوه، مایع، مواد غذایی، و ماهی)
    شرایط دمای آب و هوا در محل مشتری
    محدودیت طراحی در تجهیزات دادن
    ویژگی های سیستم منبع تغذیه
    اهداف و برنامه های توسعه آینده

هنگام طراحی مخازن ذخیره سازی، چندین ویژگی به حساب گرفته شود:

    هدف از استفاده از سیستم PIT: استفاده از یخ pumpable برای تماس مستقیم با محصول یخچال نیاز به نصب مخازن ذخیره سازی با یک مخلوط کن. غلبه بر تمایل یخ به توقف در یک فرم کوه یخ و یخ به پمپ از طریق لوله های بیش از یک فاصله 100 متر تا 200 متر، همزدن مداوم باید استفاده شود. برای برنامه های کاربردی یخ pumpable در سیستم های ذخیره سازی انرژی حرارتی، مخلوط کردن مورد نیاز است.
    فضای در دسترس: برای تعیین نوع ساخت و ساز (عمودی یا افقی) و تعداد مخازن ذخیره سازی، ابعاد و ارتفاع سایت مجاز باشد و باید در نظر گرفته شود.
    مورد نیاز انرژی ذخیره شده روزانه و هفتگی: هزینه مخازن ذخیره سازی یک عامل مهم در کل هزینه یک سیستم یخ pumpable است. به طور معمول، مخازن ذخیره سازی با یک مقدار انرژی ذخیره شده 10-20٪ بیشتر از مورد نیاز برای تولید طراحی شده است. علاوه بر این، آن را به یاد داشته باشیم که 100٪ غلظت یخ در مخزن غیر ممکن است.

ضخامت دیوار از اواپراتور معمولا مصمم به اطمینان حاصل شود:

    شار انتقال حرارت پایدار بالا در طول فرآیند
    استحکام کششی از لوله داخل کافی برای مقاومت در برابر فشار خارجی
    استحکام کششی از لوله خارج کافی برای مقاومت در برابر فشار داخلی
    فضای کافی برای خوردگی
    در دسترس بودن قطعات یدکی

بخارساز معمولا ارزان تر زمانی که آنها یک قطر پوسته کوچکتر و طول لوله بلند. بنابراین، اواپراتور ساز یخ pumpable معمولا تا زمانی که از نظر جسمی ممکن است در حالی بیش از قابلیت های تولید است. با این حال، بسیاری از محدودیت ها، از جمله فضای در دسترس در محل مشتری که در آن یخ ساز pumpable است که مورد استفاده قرار گیرد وجود دارد.
تعمیر و نگهداری و خدمات

یخ ساز pumpable است تعمیر و نگهداری و تمیز کردن پیش بینی مورد نیاز است. شرایط عملیاتی از تجهیزات خاص تعیین فواصل خدمات و نوع خدمات.

تعمیر و نگهداری سردخانه مناسب از یک یخ ساز pumpable خواهد زندگی خود را گسترش و حفظ و مراقبت می تواند احتمال خدمات اضطراری ناشی از شکست جزء اصلی، مانند یک کمپرسور تبرید و یا موتور فن کندانسور هوایی را کاهش می دهد با توجه به یک سیم پیچ کثیف، و نشت مبرد.

مشکلات احتمالی ناشی از حفظ هوا سرد می شود یخ pumpable ساز نیست:

    شکست موتور فن ناشی از کویل کثیف محدود جریان هوا
    شکست ترموستات ناشی از قرعه کشی آمپر بالا با توجه به کویل کندانسور کثیف
    شکست تبرید کمپرسور ناشی از سیم پیچ کندانسور کثیف و فشار بیش از حد سر
    محدودیت لوله مویرگی (دستگاه اندازه گیری) ناشی از گرمای بیش از حد روغن مبرد و رسوب
    سوزاندن سیم کشی و شکست به علت شدت جریان برق بیش از حد ناشی از فشار سر بالا و کویل کندانسور کثیف
    افزایش مصرف برق به علت بار بلندمدت ناشی از کویل کندانسور کثیف
    آلودگی و انسداد خط آب کندانس.

در درمان مایع یخ ساز pumpable استفاده می شود برای حذف ذرات تا 1 میکرون در اندازه و به حداقل رساندن رسوب از سطح انتقال حرارت از اواپراتور. مبدل های حرارتی صفحه همچنین نیاز به جدا و تمیز دوره ای. درستی درمان مایع قبل از ورود به یخ ساز pumpable یا مبدل های حرارتی صفحه کمک خواهد کرد برای محدود کردن مقدار از مقیاس ساخت، در نتیجه تمیز کردن زمان و هزینه های تعمیر و نگهداری پیشگیرانه کاهش. نادرست اندازه سیستم فیلتر مایع منجر به هزینه ناشران تغییر زود هنگام و عملکرد ضعیف.
تصفیه فاضلاب

فن آوری یخ Pumpable می توان برای تمیز کردن (روشن) رسوبات در فاضلاب توصیه می شود. در این مورد، یک روش از جمله انجماد و ذوب بیشتر با جدایی پس از آن از فاز مایع و جامد استفاده شده است. [25] این روش منجر به تغییر در ساختار فیزیکی و شیمیایی و رسوبات و متوجه شده است با توجه به توزیع مجدد هر نوع اتصال رطوبت با ذرات جامد از رسوب است. این کار هر گونه مواد شیمیایی نیاز ندارد. انجماد رسوب را ترویج افزایش در مقدار آب آزاد از رسوب و بهبود بهره وری از رسوب بارش. بسیاری از رطوبت قادر به نفوذ در هر یک از شرایط است. بنابراین، اگر سرعت رشد کریستال می کند .02 متر / ساعت تجاوز نمی کند، این است که زمان برای رطوبت به مهاجرت از سلول های کلوئیدی به سطح کریستال، که در آن یخ زده است وجود دارد. پس از ذوب، روشن آب می تواند برای برنامه های کاربردی صنعتی و کشاورزی استفاده می شود. رسوبات متمرکز عرضه به فشار فیلتر به کاهش بیشتر رطوبت خود را.
نمک زدایی از آب دریا
اطلاعات بیشتر: آب شیرین کن

روشهای نمکزدایی تجاری موجود چند مرحله تبخیر فلش، بخار فشرده، تبخیر چند اثر، اسمز و الکترودیالیز معکوس. از لحاظ تئوری، انجماد در برخی از مزیت نسبت به روش ذکر شده در بالا. آنها عبارتند از: نیاز کمتر نظری انرژی، حداقل بالقوه برای خوردگی، پوسته پوسته شدن و یا تسریع. اشکال آن این است که انجماد شامل دست زدن به از یخ و آب مخلوط است که مکانیکی پیچیده، هر دو به عنوان حرکت و پردازش. تعداد کمی از ایستگاه های آب شیرین کن در طول 50 سال گذشته ساخته شده است، اما این روند به یک موفقیت تجاری در تولید آب شیرین برای مقاصد شهری نبوده است. ماشین آلات یخ Pumpable ارائه یک جایگزین مناسب به دلیل فرآیند تبلور کارآمد بالا. مدل های فعلی، با این حال، ظرفیت لازم برای گیاهان آب شیرین کن صنعتی ندارد، اما مدل کوچکتر کافی برای نیازهای آب شیرین کن در مقیاس کوچک.
فرآیندهای غلظت مایع مواد غذایی و آب

در حال حاضر، اسمز و خلاء تبخیر فن آوری معکوس استفاده می شود برای تمرکز آبمیوه و سایر مایعات و مواد غذایی. در عملیات تجاری، آب به طور معمول با تبخیر متمرکز شده است. از آنجا که سال 1962، حرارتی تسریع زمان کوتاه اواپراتور (طعم) به طور گسترده ای استفاده می شود. [نیازمند منبع] اواپراتور طعم کارآمد، بهداشتی، آسان برای تمیز کردن، از ظرفیت بالا، ساده به کار، و هزینه نسبتا کم است. از سوی دیگر، برخی از آسیب حرارتی به کالا ناشی از درمان بخار در دمای بالا وجود دارد. این درمان منجر به کیفیت محصول و عطر زیان. از آنجا که از کم ارزش ضریب فیلم بین بخار و آب درمان، انتقال حرارت بین آنها بسیار ناکارآمد است. آن را به ساخت و ساز دست و پا گیر از گیاهان طعم منجر می شود. جایگزین این است که کنسانتره آب و مایع مواد غذایی توسط یک فرایند خنک کننده و انجماد. در این مورد کریستال آب خالص از آب، شراب، آبجو و یا توسط تبلور حذف خواهند شد. عطر، رنگ، و عطر و طعم در محیط متمرکز باقی می ماند. کیفیت محصولات یخ متمرکز نیست را می توان با هر تکنولوژی دیگر در مقایسه با تکنیک های انجماد دیگر مصرف انرژی پایین و این امکان را به لحن نرخ تغییر فاز از مایع به جامد یخ، به دست آورد. [نیازمند منبع] مزایای اصلی که در نوبه خود باعث افزایش تولید کریستال های یخ آب خالص و ساده از جدایی از آب غلیظ و یا نشت مواد غذا و کریستال های یخ.
تولید مایعات مواد غذایی منجمد

"مایع مواد غذایی" یا نوشیدن (یک مایع است که به خصوص برای مصرف انسان آماده) بخشی از فرهنگ جامعه انسانی و نه تنها یک ماده است که آدرس نیاز اساسی بشر برای نوشیدن است. در 1990s، نوشابه های گازدار منجمد و نوشیدنی uncarbonated منجمد شروع به لذت بردن از محبوبیت زیادی.

تولید (فرآیند و تجهیزات خنک کننده) از نوشابه های گازدار تقریبا همه منجمد و نوشیدنی uncarbonated منجمد [26] مانند تولید یخ pumpable سازمان یافته است.
نوشابه های گازدار منجمد
کک منجمد

دستگاه آشامیدنی uncarbonated منجمد در اواخر 1950s توسط عمر Knedlik اختراع شد.

برای تولید نوشابه گاز منجمد، مخلوطی از شربت طعم دار، گاز دی اکسید کربن (CO2) و آب فیلتر شده استفاده می شود. به طور معمول، دمای اولیه از مخلوط 12-18 درجه سانتی گراد است. مخلوط گازدار به اواپراتور از دستگاه تغذیه، سپس یخ در سطح داخلی از اواپراتور استوانه ای و خاموش است توسط تیغه میکسر دوار در 60 تا 200 دور در دقیقه خراشیده. در حجم داخلی متبلور، یک فشار مثبت کمی (تا 3 بار) حفظ برای بهبود انحلال گاز به مایع. در منجمد دستگاه های نوشیدنی گازدار مدرن، یک مدار خنک کننده معمولی با یک لوله مویین یا شیر انبساط ترموستاتیک و معمولا به کندانسور هوا وجود دارد. مبرد هم به صورت مستقیم به داخل حفره از یک اواپراتور دو دیوار یا به زخم اواپراتور مارپیچی بر روی سطح بیرونی از تبلور تغذیه می کند. دیوار اواپراتور از فولاد ضد زنگ درجه SS316L با توجه به نیاز از سازمان غذا و داروی ایالات متحده ساخته شده، تایید شده برای تماس با مواد غذایی. درجه حرارت اواپراتور -32.0 -20.0 به درجه سانتی گراد است. تولید کنندگان از ظرفیت ساعتی منجمد ماشین آلات نوشابه های گازدار آشکار نیست، اما مصرف انرژی برای تولید 10.0 کیلوگرم نوشابه گازدار منجمد را می توان 1.5-2.0 کیلووات ساعت.

پس از مخلوط کردن و انجماد در متبلور میکسر، نوشیدنی های گازدار منجمد از طریق نازل به فنجان خارج شده است. محصول نهایی یک مخلوط غلیظ از بلورهای یخ معلق با یک مقدار نسبتا کمی از مایع است. منجمد با کیفیت نوشیدنی گازدار بستگی به عوامل بسیاری، از جمله غلظت، اندازه و ساختار کریستال های یخ است. غلظت مخلوط آب یخ با دقت مطابق با نمودار فاز از راه حل تعیین می شود و می تواند به 50٪ برسد. حداکثر اندازه کریستال 0.5 میلی متر تا 1.0 میلی متر است. دمای اولیه تبلور از مخلوط بستگی به غلظت اولیه از مواد تشکیل دهنده در آب و دروغ بین -2.0 درجه سانتی گراد و -0.5 ° C. دمای نهایی از محصول بین -6.0 درجه سانتی گراد و -2.0 ° C متفاوت است، بسته به تولید کننده.

علاقه به نوشابه های گازدار منجمد در هند شد. دولت هند علاوه بر این از یخ تولید شده از آب شهری به نوشابه با توجه به احتمال آلودگی باکتریایی ممنوع کرده است. با استفاده از یک نوشیدنی گازدار در قالب های یخ زده کک ارائه یک روش برای ایجاد یک نوشیدنی یخ سرد در هند است.
نوشابه uncarbonated منجمد
آب پرتقال منجمد

در ابتدا، نوشابه های گازدار منجمد با استفاده از میوه، آب میوه ها سبزی، و یا نوشیدنی بر اساس قهوه، چای یا ماست تولید شده است. تحقیقاتی نیز در تولید شراب یخ زده و آبجو انجام شده است.

منجمد ماشین آلات محصولات غذایی و آشامیدنی uncarbonated از منجمد ماشین آلات نوشابه گازدار است که در آنها یک فشار مثبت کوچک نیاز به در حجم کار از اواپراتور، و نه یک منبع گاز دی اکسید کربن، و نه کارکنان آموزش دیده ویژه نگهداری می شود متفاوت است. در غیر این صورت، طراحی منجمد ماشین آلات محصولات غذایی و آشامیدنی uncarbonated مدرن شبیه به برای نوشابه های گازدار منجمد است. نوشابه uncarbonated منجمد اغلب غلظت پایین تر از یخ، و آب مایع بیشتر، از نوشابه های گازدار یخ زده. منجمد ماشین آلات نوشابه uncarbonated کمتر پیچیده و ارزان تر از منجمد دستگاه های نوشیدنی گازدار هستند، آنها را بیشتر رایج است.
بستنی

بازار تولید بستنی به طور پیوسته در سراسر 1990s افزایش یافته و ارزش خود را multibillions از دلار آمریکا است.

هشت بازارهای عمده بستنی در جهان هستند USA، چین، ژاپن، آلمان، ایتالیا، روسیه، فرانسه و انگلستان است.  رقبای اصلی در صنعت یونیلور و نستله، که با هم بیش از یک سوم از بازار را کنترل . پنج کشور بستنی مصرف بالای  آمریکا، نیوزیلند، دانمارک، استرالیا و بلژیک می باشد.

طراحی مدرن فریزر بستنی صنعتی تضمین سطح بالایی از دستگاه / رابط اپراتور و با کیفیت بالا از بستنی تولید شده است. فرآیند تولید تولید بستنی شامل پاستوریزاسیون، همگن و بلوغ از مخلوط بستنی. مخلوط آماده شده وارد لوله دو صنعتی خراشیده متبلور - مبدلهای حرارتی، که در آن فرآیندهای پیش انجماد و تان شدیدا از بستنی انجام می شود. یک مایع مبرد تبخیر شده و به طور مستمر در گردش در یک ژاکت رگ. معمولا، دمای اولیه مخلوط بستنی 12-18 درجه سانتی گراد است. پس از تعویض در فریزر، دمای اواپراتور از یک مبرد کاهش می یابد به یک محدوده از -25 تا -32 ° C. دمای نهایی از مخلوط درمان را به فریزر سطح خراشیده مورد -5 درجه سانتی گراد است، با غلظت یخ در حدود 30-50 درصد، بسته به فرمول. در طول فرآیند انجماد کریستال های یخ در داخل سطح سرد از دیوار متبلور تشکیل می دهند. آنها توسط تیغه، مخلوط را به صورت فله حذف، و همچنان به کاهش درجه حرارت آن و به منظور بهبود انتقال حرارت در محصول می باشد.

همچنین چرخش dashers که برای کمک به شلاق مخلوط و ترکیب هوا به مخلوط وجود دارد. محصول منجمد و سپس به توزیع می رود.

کیفیت بستنی و بافت صاف آن در ساختار کریستال های یخ و ابعاد آن بستگی دارد، و در ویسکوزیته بستنی. آب یخ از یک مایع در شکل خالص خود به عنوان یخ. غلظت باقی مانده مایع مخلوط شکر را افزایش می دهد با توجه به حذف آب، از این رو نقطه انجماد است که بیشتر کاهش داد. بنابراین ساختار بستنی می تواند به عنوان یک فوم تا حدی منجمد با کریستال های یخ و حباب های هوا اشغال ترین فضای توصیف شده است. گویچه های چربی ریز لخته و احاطه حباب های هوا در قالب یک فاز پراکنده. پروتئین ها و امولسیون به نوبه خود احاطه کرده گویچه های چربی. فاز پیوسته شامل یک متمرکز، مایع unfrozen به قند هستند.

قطر نهایی متوسط از بلورهای یخ بستگی به میزان انجماد. سریع تر این است که، در هسته بیشتر ترویج و تعداد بیشتری از بلورهای یخ کوچک است. معمولا، پس از یک خنک کننده ابعاد بلورهای یخ درمان در فریزر حدود 35-80 میکرومتر.
شیلات و صنایع غذایی
وان پر از یخ pumpable های ساخته شده از آب دریا
ماهی سرد شده توسط یخ pumpable

Pumpable یخ مبتنی بر فن آوری تجهیزات را می توان در پروسه خنک کننده در شیلات و صنایع غذایی استفاده می شود [30] [31] در مقایسه با آب شیرین یخ جامد، از مزایای اصلی به شرح زیر است: همگن، نرخ خنک کننده بالاتر از غذا و ماهی. یخ Pumpable جریان مانند آب و حذف سوختگی یخ و آسیب فیزیکی به جسم سرد؛ آن را افزایش کیفیت مواد غذایی را قادر می سازد یک طول عمر طولانی. فن آوری یخ Pumpable ملاقات ایمنی مواد غذایی و مقررات بهداشت عمومی (HACCP و ISO). یخ Pumpable است مصرف انرژی کمتر خاص در مقایسه با تکنولوژی های موجود با استفاده از آب شیرین معمولی یخ جامد.
سوپر مارکت ها

سیستم های تبرید با استفاده از تکنولوژی یخ pumpable جذاب برای خنک کننده با هوا از شمارنده سوپر مارکت (پنجره) می باشد. برای این نرم افزار، یخ pumpable است که از طریق لوله کشی حال حاضر در دسترس به عنوان خنک کننده گردش، جایگزین مبرد برای محیط زیست مضر مانند R-22 (فر) و هیدروکلروفلوئوروکربنها دیگر (HCFC) است. دلایل استفاده از فن آوری یخ pumpable برای این نرم افزار به شرح زیر است:

    نرخ انتقال حرارت یخ Pumpable در تجهیزات فشرده شود. تجهیزات کوچکتر از دیگر فروشندگان تجهیزات تبرید از ظرفیت مشابه است. این اشغال مساحت طبقه کمتر است، حجم و وزن پایین تر است.
    نتایج ساختار یخ Pumpable در پارامترهای قابل ملاحظه ای بهتر از این محیط خنک کننده. ظرفیت بزرگ را می توان محاسبه، چه در هر یک پاس از راه حل از طریق اواپراتور، در واحد سطح کف اشغال شده توسط تجهیزات، و یا در واحد وزن از تجهیزات،
    با استفاده از فناوری یخ pumpable از آن آسان است برای حفظ درجه حرارت ثابت در داخل موارد صفحه نمایش سوپر مارکت و یا کابینت؛
    فن آوری یخ Pumpable را قادر می سازد سیستم خنک کننده به انعطاف پذیر تر است، به طوری کابینت مواد غذایی می تواند به راحتی با توجه به افزایش یا کاهش مورد نیاز بخواهند صفحاتی دوباره مرتب.
    کابینت نشان می دهد مبتنی بر Pumpable یخ تکنولوژی نیاز لوله کشی کمتر تبرید، کار کمتر برای نصب و کاهش هزینه ها برای پیدا کردن نشت در مقایسه با انبساط مستقیم و سیستم گردش خون پمپ مبرد؛
    با توجه به بهره وری بالا از فن آوری یخ pumpable، روند انتقال گرما می گیرد با یک شارژ مبرد بسیار پایین در تجهیزات خنک کننده؛
    بر خلاف سیستم های انبساط مستقیم، کابینت صفحه نمایش بر اساس pumpable یخ تکنولوژی و موارد انجام س تولید نمی کند، از آنجا که هیچ نیاز به خازن هوا در زیر کابینت وجود دارد. بنابراین، هوا در اطراف کابینت را گرم نیست.
    با استفاده از فناوری یخ pumpable، انرژی کمتری برای یخ زدایی موارد صفحه نمایش سوپر مارکت و کابینت مورد نیاز است.

تولید شراب یخ

دیدگاه های گسترده ای را برای استفاده از یخ pumpable باز کردن برای تولید نفت یادآور "شراب یخ" (آلمانی Eiswein).  در مقایسه با فن آوری های موجود برای تولید آب میوه یخ، فن آوری یخ pumpable یک انتظار از چند نیاز ندارد ماه برای انجماد از انگور. انگور تازه فشرده در یک ظرف مخصوص متصل به دستگاه یخ pumpable برداشت شده است. آب از طریق این دستگاه، که از آن می آید ترکیبی از یخ (در قالب کوچک، کریستال های یخ خالص) و یک آب تا حدودی متمرکز پمپ می شود. یخ مایع را برمی گرداند به مخزن انباشت، که در آن جدایی طبیعی (با توجه به قانون ارشمیدس) از یخ و آب وجود دارد. چرخه بارها و بارها تکرار تا زمانی که غلظت قند می رسد 50-52 درصد قند. پس از آن یک فرآیند تخمیر می گیرد، و در نتیجه این نوشیدنی های الکلی.
سیستم های ذخیره سازی انرژی حرارتی
یخ ساز Pumpable و مخزن ذخیره سازی نصب شده در یک زیرزمین سوپر مارکت قبرس در Olimpic

مبتنی بر pumpable یخ سیستم حرارتی ذخیره انرژی (TESS) [35] را می توان در سیستم های تهویه مطبوع آب سرد متمرکز در جهت از بین بردن بارهای اوج تقاضا در زمان های مهم استفاده می شود. این مسئله موجب کاهش هزینه های عملیاتی از ساختمان ها، نیاز به نیروگاه های جدید و خطوط انتقال مدرن، مصرف نیروگاه های انرژی و آلودگی و انتشار گازهای گلخانه ای. ایده این است که به ایجاد و تجمع یخ pumpable در ساعات غیر اوج برق با کمترین کیلووات ساعت تعرفه. یخ pumpable ذخیره شده است در طول متوسط یا بالا تعرفه ساعت مورد استفاده برای خنک تجهیزات و یا هوا را به ساختمان. بازگشت سرمایه گذاری (ROI) 2-4 سال طول می کشد. در مقایسه با سیستم های ذخیره سازی یخ ایستا و پویا،  به طور کلی ضریب انتقال حرارت (OHTC) در طول تولید یخ pumpable بیش از ده ها یا صدها برابر بیشتر (کارآمد تر) از ضریب مشابه برای تس ذکر شده در بالا است انواع. این است که با حضور بسیاری از انواع مختلف از مقاومت حرارتی بین مبرد جوش در اواپراتور و آب / یخ در مخازن ذخیره سازی سیستم های ذخیره سازی یخ استاتیک و دینامیک است. مبتنی بر pumpable یخ تکنولوژی ارزش OHTC بالا TESS معنی کاهش حجم و اجزای تشکیل، افزایش حداکثر غلظت قابل دستیابی از یخ در حجم یک مخزن ذخیره سازی، و در نهایت کاهش قیمت تجهیزات. TESSs بر اساس تکنولوژی یخ pumpable در ژاپن، کره، ایالات متحده، بریتانیا و عربستان سعودی نصب شده است.
دارو

فرایند خنک کننده محافظ بر اساس اجرای یک دوغاب یخ ویژه توسعه داده شده برای کاربردهای پزشکی را توسعه داده است. [در این مورد یخ pumpable می توان تزریق درون arterially، به صورت داخل وریدی، در امتداد سطوح خارجی اندام با استفاده از لاپاراسکوپی، یا حتی از طریق لوله تراشه. این است که تایید کرد که یخ pumpable انتخابی می تواند خنک اندام برای جلوگیری و یا محدود کردن آسیب ایسکمیک پس از سکته مغزی یا حمله قلبی. آزمایش های پزشکی به اتمام بر روی حیوانات شبیه سازی شده شرایط نیاز به در بیمارستان روش لاپاروسکوپی کلیه است. نتایج تحقیقات فرانسه و ایالات متحده نیز هنوز توسط ایالات متحده اداره غذا و دارو تایید شود  مزایای فناوری یخ pumpable در برنامه های کاربردی دارویی هستند.:
    یخ Pumpable می تواند به راحتی از طریق کاتتر باریک پمپ، ارائه ظرفیت سرمایش بالا و خنک کننده سریع و هدفمند از اعضای بدن است.
    یخ Pumpable ممکن است خنک کننده حفاظتی و مدیریت دمای اندام هدف در حین عمل جراحی فراهم آورده است.
    یخ Pumpable قربانیان چنین شرایط اضطراری پزشکی به عنوان ایست قلبی و سکته مغزی کمک می کند.

پیست اسکی

اسکی علاقه شدیدی در تولید برف، حتی زمانی که دمای محیط به عنوان بالا به عنوان 20 درجه سانتی گراد است. ابعاد و توان هزینه های شناخته شده تجهیزات، برف از تولید شرایط رطوبت و باد بستگی دارد. این تجهیزات از برف ساخت بر انجماد قطرات آب که به هوا اسپری قبل از رسیدن به سطح زمین است، و نیاز به دمای محیط کمتر از -4 ° C.

یخ Pumpable تولید شده توسط خلاء یخ ساز (VIM) فناوری [41] اجازه می دهد تا اسکی بازان حرفه ای برای افزایش دوره های آموزشی خود را به قبل و بعد از فصل زمستان (به اواخر پاییز و اوایل بهار) گسترش دهد. روند یخ pumpable به صورت زیر سازماندهی شده است. یک راه حل نمک به فشار بسیار پایین در داخل VIM قرار گرفته است. بخش کوچکی از آن را تبخیر در قالب آب به دلیل نیروهای خلاء، در حالی که مایع باقی مانده است و یخ زده، تشکیل یک مخلوط. بخار آب به طور مداوم از VIM تخلیه، فشرده، و تغذیه را به یک کندانسور با توجه به ساخت و ساز های ویژه از کمپرسور گریز از مرکز. تامین آب چیلر استاندارد آب خنک کننده در 5 ° C به منظور متراکم بخار آب. مخلوط مایع یخ است که از حجم انجماد به متمرکز یخ که در آن کریستال های یخ را از مایع جدا پمپ می شود. یخ غلظت بالا از متمرکز استخراج شده است. VIMS در اسکی اتریش و سوئیس نصب شده است.