فیلتر یخچال

فیلتر

فیلتر یخچال ساید

فیلتر آب

فیلتر یخچال
فیلتر

فیلتر یخچال ساید

فیلتر

فیلتر

فیلتر آب

فیلتر یخچال
فیلتر
فیلتر یخچال فیلتر آب فیلتر یخچال ساید فیلتر یخچال فیلتر یخچال
 
شماره سفارشات :  02122085150

ارسال رایگان به سراسر ایران

  برای ارسال عکس فیلتر در تلگرام کلیک نمایید

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پس از 13 سال تحقیق، موفق به ساخت «سیستم آبیاری هوشمند تحت‌فشار» برای نخستین نمونه در دنیا شده است.
این دستگاه که مراحل آزمایشی خود را طی کرده و در حال تجاری شدن است، نمونه‌هایی در اتریش و کانادا هم دارد، اما به این علت که از سیستم ماهواره ای استفاده می کنند، با توجه به جغرافیای ایران کارایی لازم را در کشور ما نخواهند داشت .


سید رضا ریحانی‌نیا، مجری این طرح گفت: نمونه‌های خارجی این دستگاه، با استفاده از داده های ماهواره ای تصمیم گیری می‌کند که قابلیت استفاده در کشور ایران را ندارد، اما تصمیم‌گیری سیستمی که ما طراحی کرده‌ایم بر اساس سنسورهای محلی و بکار رفته در داخل سیستم و مزرعه می باشد. این دستگاه نمونه خارجی نداشته و می تواند به موازات سیاستهای بهینه سازی انرژی کشور کارایی بالایی داشته باشد.
وی بیان کرد: این سیستم بر اساس نوع اقلیم کشور و پارامترهای مؤثر در آبیاری، ازجمله رطوبت، درجه حرارت، الگوی کشت و دیگر شرایط جغرفیایی موثر در نیاز آبی ،آبیاری یک مزرعه را انجام می‌دهد.
سیستم طراحی‌شده آبیاری توسط این شرکت دانش‌بنیان، بومی‌سازی شده نمونه‌های خارجی می باشد و با طراحی نرم افزار محاسباتی می تواند خطای محاسباتی را به حداقل برساند. این سیستم در صورت تولید انبوه، با قیمت کمتر از پنج میلیون تومان می تواند به بازار عرضه شود.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسان مشاور آب اندیشان آذر، بیان کرد: در حال حاضر طرح آبیاری تحت فشار در کشور مشکلاتی در زمینه‌های مبانی طراحی (پارامترهای قابل اندازه گیری) و منابع آب دارد. در خصوص رفع مشکل مبانی طراحی نرم افزار محاسباتی طرح آبیاری در سیستم پیش بینی شده است که این می تواند در کاهش راندمان آبیاری و افزایش منابع آبی یک مزرعه کمک شایانی داشته باشد.
وی ادامه داد: اما در «سیستم آبیاری هوشمند تحت‌فشار» چون نرم‌افزار بر اساس اطلاعات جغرافیایی محلی مقادیر درجه حرارت و سایر پارامترهای موثر در آبیاری را صورت می‌دهد، خطای کمتری صورت می‌گیرد.
به گفته مجری این طرح، تاکنون پس از 13 سال تحقیق و مطالعه بر روی آبیاری هوشمند تحت‌فشار در کشور، حدود 80 میلیون تومان برای این طرح هزینه شده است.

مطالب مرتبط

نیترات در آب آشامیدنی و روش های حذف و تصفیه آ

مقایسه یخچال ساید بای ساید با فرنچ در

آیا به راستی جنگ جهانی آب در راه است؟